Balony reklamowe w reklamie producentów przetworów owocowych

Balony reklamowe
Balony reklamowe

Współcześnie marketing większości firm jest bardzo intensywny, ponieważ przedsiębiorcy wiedzą, że tylko marketing jest w stanie zapewnić im powodzenie na rynku. Przy dzisiejszej silnej konkurencji jest to bardzo ważne. Podając konkretny przykład, można zobrazować temat konkretnie. Przykładem firm, które reklamują się bardzo intensywnie, mogą być producenci przetworów owocowych. Konkurencja w tej branży jest wyjątkowo silna, dlatego tylko reklama i to intensywna i innowacyjna, jest w stanie sprawić, że dany producent będzie pozyskiwał klientów. W ich marketingu coraz istotniejsze miejsce zajmują gadżety reklamowe.

Przykładem gadżetów mogą być np. balony reklamowe. Ich przydatność w marketingu wynika z ich przydatności w życiu codziennym każdego klienta – nabywcy przetworów owocowych.

Balony reklamowe w reklamie producentów owych przetworów odgrywają rolę o tyle istotną, że od nich w dużej mierze zależy, ilu potencjalnych klientów uda się zainteresować marką. Jeśli np. produkty danego producenta przetworów owocowych są sprzedawane w supermarkecie, obok stoiska, na którym się znajdują, mogą być też wspomniane gadżety. Wówczas stanowią one element zachęty: kto kupi przetwory danego producenta, otrzyma prezent. Może to być też uzależnione od kupna konkretnego produktu danej firmy (np. wprowadzanego dopiero na rynek) albo od wydania konkretnej kwoty na przetwory konkretnego producenta. Wszystko zależy od tego, jak producent ten przygotuje promocję.

Ale Balony reklamowe mogą być też dystrybuowane w inny sposób. Coraz popularniejszą metodą dystrybucji jest rozdawanie ich przypadkowo napotkanym przechodniom na ulicach większych miast, ale też w centrach handlowych, przy okazji festynów i happeningów, przy głównych skrzyżowania, itp. Metoda ta jest bardzo popularna, bo jest skuteczna. Któż z nas nie zainteresuje się daną firmą – producentem przetworów owocowych – w sytuacji, w której otrzyma od niego darmowy podarunek, który w dodatku przyda mu się w sytuacjach codziennych? Większość obdarowanych zainteresuje się tą firmą bez dwóch zdań.